Zabıta amiri sporcu Avrupa şampiyonu oldu

Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde görev yapan zabıta amiri Uğur Gökçe, vüvut geliştirmede Avrupa Şampiyonu oldu.

Mustafakemalpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde 17 yıldır görev yapan 43 yaşındaki Uğur Gökçe, 17 yaşındayken yağlı güreş ile spor hayatına başladı. Gökçe 2015 yılında vücut geliştirmeye merak salınca kıdemli antrenör oldu ve kariyerini bu yönde devam ettirdi.

2022 yılında Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu’nun milli sporcusu olan Gökçe, Türkiye Ohannes Margosyan Fitness Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası milli takım seçmelerinde 750 sporcu arasında, 85 kilo büyük erkekler kategorisinde rakiplerini geride bırakarak 1’inci oldu.

Türkiye 1’incisi olarak milli takıma seçilen zabıta amiri, 6 Mayıs’ta İspanya’da yapılan Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı.

2 MADALYA İLE DÖNDÜ

Evli ve 2 çocuk babası olan Uğur Gökçe, İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen ve 27 ülkeden 1000 sporcunun katıldığı ‘Santa Susanna’ Vücut Geliştirme Şampiyonası’nda 90 kiloda Avrupa Şampiyonu oldu. 85 kiloda da Avrupa 3’üncüsü olarak çift madalya ile Türkiye’ye dönen Gökçe, hedefinin dünya şampiyonası olduğunu belirtti.

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x